X. Absolventská konference katedry fyzioterapie FTK UP

Katedra fyzioterapie FTK UP spolu s RRR Centrem a Českou kineziologickou společností pořádá X. Absolventskou konferenci katedry fyzioterapie FTK UP v Olomouci, která je určena zejména pro fyzioterapeuty, odborné a praktické lékaře.

Letošní ročník přinese teoretický blok i praktické workshopy z neurologické, muskuloskeletální a interní problematiky. Lze se přihlásit na teoretický blok, který bude přenášen online nebo na celou konferenci v prezenční formě.

14.-15. 06. 2024

aula NA 4.20
budova NA | budova děkanátu
Univerzity Palackého v Olomouci
třída Míru 117 | 771 47 Olomouc

PÁTEK 14. ČERVNA
08:00–08:45 registrace
08:45–09:00 zahájení konference
Teoretická část
(prezenční/online)
  Neurologický blok
09:00–09:30 Mgr. Ondřej Laštovička, Ph.D. Elektrodiagnostika v praxi fyzioterapeuta
09:30–10:00 PhDr. David Smékal, Ph.D. Využití mobilizací periferního nervového systému ve fyzioterapii
10:00–10:30 Mgr. Klára Kučerová, Ph.D. Rehabilitace pacienta s poruchou vestibulární kompenzace
  Muskuloskeletální blok
10:30–11:00 Mgr. Zdeněk Čech Diagnostika myofasciálních dysfunkcí a jejich terapie aplikací suché jehly
11:00–11:30 přestávka
11:30–12:00 Mgr. Jakub Jarolím a Mgr. Petr Nátěsta (FyzioMove) Silový trénink a rehabilitace. Kde jsou přesahy a kde hranice?
12:00–12:15 Mgr. Ivana Hanzlíková, Ph.D. Problematika biomechaniky běhu
  Interní blok
12:15–12:45 Mgr. Martin Dvořáček Dechové limitace u sportovců
12:45–13:15 Mgr. Hana Bundilová, Ph.D. Role viscerální manipulace v léčbě primární dysmenorey
13:15–14:15 oběd
Praktické workshopy
(pouze prezenčně)
NA 1.53
Vestibulární rehabilitace (Dr. Kučerová)
NA 2.11
Diagnostika myofasciálních dysfunkcí a jejich terapie aplikací suché jehly (Mgr. Čech)
Aula + RRR
Terapie dechových limitací u sportovců (Mgr. Dvořáček)
RRR centrum
Klasická elektrodiagnostika vs I/t křivka (Dr. Laštovička)
NA 1.53
Viscerální manipulace v léčbě primární dysmenorey (Dr. Bundilová)
18:00 večírek
SOBOTA 15. ČERVNA
Praktické workshopy
(pouze prezenčně)
RRR centrum
Klasická elektrodiagnostika vs I/t křivka (Dr. Laštovička)
Tělocvična NA 3.32
Spolupráce fyzioterapeuta a trenéra v praxi (Mgr. Jarolím a Mgr. Nátěsta)
NA 2.11
Viscerální manipulace v léčbě primární dysmenorey (Dr. Bundilová)
NA 1.53
Praktická aplikace mobilizací periferního nervového systému u funkčních poruch pohybového systému (Dr. Smékal)
Aula + RRR centrum
Vyšetření biomechaniky běhu (Dr. Hanzlíková)
NA 2.11
Vestibulární rehabilitace (Dr. Kučerová)
11:00–11:30 přestávka
Tělocvična NA 3.32
Spolupráce fyzioterapeuta a trenéra v praxi (Mgr. Jarolím a Mgr. Nátěsta)
NA 2.11 + RRR centrum
Terapie dechových limitací u sportovců (Mgr. Dvořáček)
12:30 ukončení konference

Konferenční poplatek a registrace

Prezenční účast na celé konferenci

Výše konferenčního poplatku pro prezenční účast je stanoven na 1500 Kč a zahrnuje prezenční účast na teoretické části a její záznam, praktické workshopy dle výběru, certifikát o účasti, páteční oběd a občerstvení během konference. Pro zájemce je možnost se účastnit pátečního společenského večera s rautem za 500 Kč.

Registraci účasti proveďte prostřednictvím registračního formuláře.

V registračním formuláři zaškrtnete workshopy, o které máte zájem. Kapacita workshopů je omezena na 30 účastníků. Budeme se snažit vyhovět vašim požadavkům, ale jakmile bude kapacita konkrétního workshopu naplněna bude Vám přidělen workshop jiný. Po úspěšně provedené registraci, obdržíte na Váš e-mail, který jste při registraci zadali, kopii vyplněného registračního formuláře. Přijetím platby na účet příjemce se registrace stává závaznou.

Online účast na teoretické části konference

Výše konferenčního poplatku pro online účast je stanoven na 300 Kč (200 Kč pro studenty) a zahrnuje živý přenos a záznam teoretické části konference a certifikát o účasti.

Registraci účasti proveďte prostřednictvím registračního formuláře . Po úspěšně provedené registraci, obdržíte na Váš e-mail, který jste při registraci zadali, kopii vyplněného registračního formuláře. Přijetím platby na účet příjemce se registrace stává závaznou.

Před konferencí obdržíte na email odkaz na živý přenos konference. Odkaz na záznam teoretické části a certifikát o účasti dostanete po ukončení konference.

Platby

Platby | CZK
číslo účtu | 19-1096330227/0100
IBAN | CZ0901000000191096330227
SWIFT CODE | KOMBCZPP
variabilní symbol | 995124041
zpráva pro příjemce | příjmení a jména účastníka/ů

Kredity

Unie fyzioterapeutů České republiky (UNIFY ČR) udělila souhlasné stanovisko k zařazení vzdělávací akce do celoživotního vzdělávání. Pasivní prezenční účast bude ohodnocena 8 kreditními body.

Pořádají

Katedra fyzioterapie FTK UP
RRR Centrum – Centrum léčby bolesti a pohybových poruch, spol. s r. o.
Česká kineziologická společnost

Odborný garant

PhDr. David Smékal, Ph.D.
Katedra fyzioterapie
T: +420 585 636 314
E: david.smekal@upol.cz

Administrativní garant

Mgr. Ivana Hanzlíková, Ph.D.
Katedra fyzioterapie
E: ivana.hanzlikova@upol.cz